Original pivnice Budvarka Litoměřice

Pivnice je vybudována podle konceptu značkových pivnic, který vytvořil pivovar Budějovický Budvar. 

Pivnice se nachází asi 50 metrů od hlavního litoměřického Mírového náměstí. Provozovna je umístěna v přízemí objektu s vchodem směřujícím do Lidické ulice. Místnost opticky rozdělují tři původní mohutné portály, tvořící základní kostru klenby nad celým prostorem pivnice. Dominantou pivnice je výčep. Všechny součásti interiéru jsou vyrobené z kvalitních tradičních materiálů, především z masivního dubu, mědi a mosazi.

Original pivnice Budvarka v Litoměřicích byla otevřena po rozsáhlé rekonstrukci v prostorách sladovny bývalého pivovaru. Celý areál je zapsán jako kulturní památka a je součástí městské památkové rezervace Litoměřice.

Nejstarší pivovarské objekty vybudované v pozdně barokním slohu tvoří část uliční fronty Lidické ulice. Byly vystavěny v první polovině 18. století poté, co došlo ke spojení všech litoměřických právovárečných měšťanů za účelem společné výroby piva. Výraznou stavební adaptací prošel areál ještě v 60. letech 18. století. Dnes jsou jednotlivé části původního pivovaru majetkově rozděleny mezi různé vlastníky.

 Sportovní přenosy lze sledovat na velkoplošných LED TV.

Original pivnice Budvarka

Adresa:

Lidická 58/13, Litoměřice 412 01

Telefon:

+420 416 533 533

E-mail:

budvarka.ltm@seznam.cz

Facebook:

https://www.facebook.com/budvarkalitomerice